Facebook Pixel

Отит

отит

Отит - відноситься до ЛОР хвороб і проявляється запальним процесом, який локалізується в вусі. Захворювання являє собою запалення тканин, які знаходяться в слуховому апараті людини. Щороку отитом хворіють тисячі людей різного віку і ця хвороба не є такою невинною, як може здатися на перший погляд. Отит є однією з найпоширеніших причин часткової втрати слуху, в окремих випадках може викликати і повну глухоту.

Найчастіше отитом хворіють саме діти. За статистикою, 80% малюків до 3-х річного віку хоча б раз мали такий запальний процес.

опис захворювання

Щоб більш точно розібратися в даному захворюванні, бажано нагадати, як влаштовано людське вухо. Якщо хтось вважає, що вухо - це тільки вушна раковина, дана стаття стане для такої людини повним відкриттям. Вухо - це цілий слуховий апарат, який має зовнішню і внутрішню частину, здатні перетворити звукові хвилі в ту форму, яку здатний сприймати людський мозок.

Складається вухо їх трьох відділів: зовнішнього, середнього і внутрішнього. Це складний орган з безліччю елементів. Отит може вражати кожен з цих відділів, тому розрізняють зовнішній, середній і внутрішній отит. У переважній більшості випадків хвороба має односторонній характер, але для отиту середнього вуха, причиною якого стало ГРЗ верхніх дихальних шляхів, характерна двостороння форма.

Залежно від чинників виникнення, отити можуть мати вірусний, бактеріальний і травматичний характер. Для отиту зовнішнього вуха характерна і грибкова форма. Найчастіше зустрічається саме бактеріальний тип отиту.

У більшості випадків отит є наслідком респіраторного захворювання. Під час недуги в середньому вусі може накопичуватися рідина, через що починають розмножуватися бактерії і віруси.

Симптоми

Для гострого гнійного отиту середнього вуха характерні такі ознаки:

  • Сильний больовий синдром зі «стріляють» відчуттями;
  • Гнійні виділення з вуха;
  • Висока температура.

Все починається з болю в області вуха, її описують як стріляє. Особливо це помітно у дітей: під час сильного болю діти починають голосно плакати, при затихання - заспокоюються. Температура тіла підвищується і через 1-3 дні з вуха починає витікати гній. У більшості випадків симптоми мосле виділення рідини вщухають, проходить біль і нормалізується температура.

Такий стан викликано проривом гною через отвір в барабанної перетинки. Такий перебіг хвороби сприятливо позначається на стані хворого. У комплексі з правильно підібраним лікуванням, отвір в барабанної перетинки заростає, не приносячи шкоди для слуху.

Але іноді гній не знаходить виходу і може переміститися в порожнину черепа.

причини

Фактори, які сприяють розвитку отиту:

  • Інфекції ЛОР-органів, які мають здатний проникати характер (отит є ускладненням вірусно-інфекційного типу);
  • Захворювання носоглотки, носа і його пазух (риніти, викривлення перегородки, аденоїди - у дітей);
  • Травми вуха;
  • Попадання брудної води;
  • Ослаблений імунітет і переохолодження.

Рекомендації по харчуванню

Дієтологи рекомендують при отиті вживати продукти, які пригальмовують вироблення слизу в організмі, а також сприяють зміцненню імунітету. У цьому списку знаходяться такі продукти, як цитрусові, ягоди, горіхи, ківі, імбир, лохина, гарбуз, морква, часник, петрушка, зелений чай і курячий бульйон. Слід відмовитися від яєць і молока, а також вживати в день не менше 3-х літрів рідини.

 

Ця інформація має виключно рекомендаційний характер. Перед вживанням порадьтеся з лікарем.
5% від кожного замовлення йде на допомогу зсу. Все для нашої перемоги! Слава Україні!