Facebook Pixel

Кон'юнктивіт

кон'юнктивіт

Кон'юнктивіт - запальний процес слизової оболонки ока. Такий стан може бути викликане алергічною реакцією або інфекцією, вірусного або бактеріального характеру. Кон'юнктивіт вважається одним з найбільш поширених захворювань в офтальмології. Захворювання може набувати характеру епідемії, особливо в холодну пору року.

опис хвороби

Кон'юнктивітом прийнято називати захворювання кон'юнктиви - тонкої слизової оболонки ока. Запальні процеси викликають такий стан, при якому кровоносні судини, розташовані в кон'юнктиві, набувають більш яскраве забарвлення, а також змінюється колір склери. Таку клінічну картину досить часто називають «рожевим оком».

Існує кілька видів і форм захворювання. За характером перебігу хвороби прийнято розрізняти гострий і хронічний кон'юнктивіт. Для гострої форми характерно стрімкий розвиток і яскраво виражена симптоматика. При хронічному запаленні симптоматика буває дуже слабо вираженою, і людина може не помічати її місяцями.

причини

Залежно від чинників, які сприяють захворюванню, прийнято розрізняти такі види кон'юнктивіту:

  • Алергічний тип (реакція на шерсть, пил, фарбу, мікрочастинки в повітрі, пилок);
  • Бактеріальний тип (мікроорганізми і бактерії: стафілококи, стрептококи, різні палички);
  • Ангулярних тип (спровоковано попаданням діплобаціл);
  • Хламідіоз (потрапляння бактерії хламідії на слизову оболонку ока);
  • Вірусний тип (аденовіруси, герпес);
  • Грибковий тип (інфікування організму різними грибками, симптомом якого і є запалення кон'юнктиви);
  • Дистрофічний тип (внаслідок механічного пошкодження слизової оболонки);
  • Епідемічний тип (як результат інфікування паличкою Коха-Вікса).

 

Симптоми

Ознаки цієї недуги можуть відрізнятися в залежності від специфіки захворювання. Якщо причиною кон'юнктивіту є бактеріальна інфекція, на слизовій оболонці ока з'являються рясні виділення, які мають зеленуватий відтінок. На століттях можуть утворитися скоринки. При попаданні інфекції в одне око, бактерія може поширитися і на інший.

 

Для вірусного кон'юнктивіту характерним є ущільнення століття і набряклість, підвищена сльозоточивість з невеликими добавками слизу. У більшості випадків недуга вражає тільки одне око.

При алергічному кон'юнктивіті спостерігається сильний свербіж, почервоніння і посилена сльозоточивість. Така клінічна картина може супроводжуватися закладеністю і свербінням в носових ходах, а також відділенням слизу.

Існує також ряд симптомів, які можуть супроводжувати всі форми захворювання:

  • набряклість;
  • Підвищено сльозоточивість;
  • Повіки і кон'юнктива знаходять червоний або рожевий забарвлення;
  • Боязнь світла;
  • Відчуття, що на слизовій оболонці присутній чужорідний предмет;
  • Відділення гнійного, слизового або слизово-гнійного характеру.

Рекомендації по харчуванню

Для поліпшення стану кон'юнктиви і в раціоні повинні бути присутніми продукти, насичені вітамінами А і D. Для цього, дієтичне харчування має складатися з жирних сортів риби, морепродуктів (вугра і капусти, устриць і печінки тріски), рослинного масла і насіння льону, насіння (соняшнику і гарбуза), кисломолочних продуктів, яєць курки, часнику, ягідок черемші і калини. Також, в раціоні повинні бути присутніми морква, шпинат, чорниця, абрикос, кукурудза, шипшина, кунжут і буряк. Ці продукти сприяють зміцненню імунітету і здоров'ю очей.

Ця інформація має виключно рекомендаційний характер. Перед вживанням порадьтеся з лікарем.
5% від кожного замовлення йде на допомогу зсу. Все для нашої перемоги! Слава Україні!