Facebook Pixel

Далекозорість

далекозорість

 

Далекозорість - це одна з форм погіршення зорової функції, при якій втрачається чіткість видимості предметів, розташованих на невеликій відстані (від очей на 20-30 см). Головною причиною розвитку захворювання є патологія очного яблука, в результаті якої воно має укорочену форму.

У пацієнтів з діагнозом далекозорість, промені світла фокусуються нема на сітківці, а за її задньою стінкою. На саму сітківку потрапляють розфокусовані промені, створюючи тим самим нечітке зображення. У людей похилого віку далекозорість розвивається на тлі втрати еластичності кришталика ока. Наукова назва захворювання - гіперметропія.

опис хвороби

При далекозорості людина погано розрізняє предмети, розташовані до очей ближче, ніж 20-30 см. Високий ступінь далекозорості може викликати порушення зору, через якого погано будуть розглядатися і ті предмети, які розташовані далеко.

Гіперметропії можна визначити візуально. Довжина очі у людей, хворих далекозорістю, трохи коротше, ніж у здорової людини і становить 20-22 мм. Для здорової людини цей показник становить 23 мм. Укорочена довжина очі згубно впливає на якість зору людини. Ціна кожного відсутнього міліметра становить +3 діоптрій далекозорості. Тільки плюсові збірні лінзи допоможуть змінити фокус картинки, перемістивши його з стінки за сітківкою в нормальне положення.

Поширеною є вікова форма далекозорості, яку називають пресбіопіей. Така аномальна рефракція очей властива пацієнтам у віці старше 45 років. Людям стає важко читати дрібний шрифт в тьмяному світлі, виникають труднощі в роботі з дрібними предметами. Така патологія проявляється внаслідок втрати еластичності кришталика ока.

 

Симптоми

Існує кілька ознак, які дозволяють визначити далекозорість:

  • зниження зору (поблизу, вдалині і поблизу разом), втрата фокусування при перекладі погляду з предмета розташованого поблизу на той, що далі і навпаки;
  • швидка стомлюваність очей, особливо після виконання роботи, яка вимагає зорової активності;
  • сильні головні болі;
  • болю в очах після тривалої концентрації погляду;
  • незначне косоокість;
  • бажання прищулювати очі, щоб розглянути предмет поблизу;
  • хронічні захворювання очей.

 

ступеня далекозорості

 

У сучасній медицині прийнято визначати три ступені далекозорості: слабка або рання ступінь (+2 діоптрії) проявляється через швидку стомлюваність і головні болі, при середньому ступені (від +2 до +5 діоптрії) вже спостерігається погіршення зору, для захворювання у високому ступені (понад +5 діоптрії) характерно поганий зір як поблизу, так і далеко.

 

причини

 

Далекозорість або гіперметропія можуть розвиватися у людини в таких випадках:

 

  1. Щодо плоска кривизна рогівки, яка послаблює оптичні здатності (трапляється не так часто).
  2. Неправильна, змінена або викривлена форма очного яблука, в результаті чого фокус утворюється не на сітківці ока, а за її задньою стінкою.
  3. Погана спадковість.

Рекомендації по харчуванню

Вчені стверджують, що якість зору людини безпосередньо залежить від харчування. Для відновлення зору продукти повинні містити вітаміни А і С, а також практично всі вітаміни групи В.

Таким чином, раціон повинен складатися з:

  • Молочних і кисломолочних продуктів (масло, сир, вершки);
  • Яєчних жовтків;
  • Морепродуктів (риб'ячий жир, печінка тріски);
  • Свіжих овочів і фруктів, сухофруктів;
  • Рослинної олії;
  • Бобових, горіхів і зелені;
  • Житнього хліба і пивних дріжджів.

 

Ця інформація має виключно рекомендаційний характер. Перед вживанням порадьтеся з лікарем.
5% від кожного замовлення йде на допомогу зсу. Все для нашої перемоги! Слава Україні!