Facebook Pixel

Клімактеричний синдром

Клімактеричний синдром - це цілий набір симптомів, які розвиваються у жінок в результаті вікового ослаблення репродуктивної функції. Для даного синдрому властиві розлади психо-емоційного, нейровегетатівного і обмінно-ендокринного характеру, які мають різну ступінь інтенсивності і тривалості.

Стан клімаксу розвивається в силу вікових змін або коливань кількості естрогенів в організмі (не є наслідком відсутності цього гормону). При цьому, даний стан викликано віковими змінами в центрах гіпоталамуса. З цим синдромом стикається кожна жінка у віці старше 45-ти років.

опис хвороби

Кліматичний синдром являє собою цілий комплекс симптомів, що виникають в період клімаксу і пов'язаних із згасанням дітородної функції у жінок.

Такий стан пов'язано з жіночою фізіологією, коли в певний момент настає клімакс або менопауза. Але далеко не кожна жінка здатна розпізнати наближення клімаксу на ранніх стадіях.

Клімактеричний синдром кроєм в собі безліч неприємних змін в жіночому тілі. Все починається з легких змін в настрої, появою зморшок. Залежно від посилення симптомів, у жінок трапляються напади мігрені, різкі скачки артеріального тиску (то вгору, то вниз), часті запаморочення, задишка і прискорене серцебиття. Не розуміючи, що саме відбувається, жінки можуть звертатися до найрізноманітніших фахівців для лікування стрибків тиску, запаморочення і мігрені, розладів нервово-психічного характеру.

Тривалість клімаксу може становити від підлозі року до 10 років, а то і довше. В середньому, менопауза може тривати 2-5 років.

Симптоми

Клінічна картина клімактеричного синдрому складається з трьох етапів. На початковому етапі спостерігається порушення менструального циклу (за 1-3 місяці до або після останньої менструації), які супроводжуються змінами психо-емоційного фону і вегето-судинну дистонію.

Для початкового етапу характерні такі симптоми:

Безсоння, розлади сну і порушення короткочасної пам'яті;
Поява тривоги і нав'язливих ідей, які нічим не обгрунтовані;
Почуття пригніченості і непевності, без явних на те причин;
Підвищена дратівливість, плаксивість, різкі перепади настрою;
Мігрені, запаморочення, втрата працездатності та концентрації, швидка стомлюваність;
Стан депресії, загострення або ж повна відсутність апетиту;
Втрата, загострення або згасання лібідо;
Нерво-психічні розлади, що супроводжуються припливами.
причини

Клімакс для жінки є завершенням репродуктивної функції. Яєчники перестають виробляти фолікули, яйцеклітини практично не дозрівають і не овуліруют, відбувається занепад внутрисекреторной діяльності. Місце фолікул в яєчниках займає сКлЕрОзНоЙ тканину, за рахунок чого вони зменшуються в розмірах.

При клімаксі помітно змінюється гормональний фон: рівень естрогенів значно знижується, а вироблення гонадотропних гормонів збільшується. Саме це і викликає все зміни в організмі.

Рекомендації по харчуванню

Раціон жінки під час менопаузи дещо відрізняється від звичного режиму. Їжа повинна бути насичена вітамінами, мікроелементами, антиоксидантами і жирними кислотами.

Основні правила:

Добова доза калорій не повинна перевищувати 2000-2200 одиниць.
Зменшуємо звичну порцію, розділяючи прийоми їжі на 5-7 підходів.
Більше риби і морепродуктів.
Нежирне м'ясо.
Відмова від смаженого і копченого.
Обмеження спиртного і соленостей.
Відшкодування дефіциту кальцію.

Ця інформація має виключно рекомендаційний характер. Перед вживанням порадьтеся з лікарем.
5% від кожного замовлення йде на допомогу зсу. Все для нашої перемоги! Слава Україні!