Facebook Pixel

Хламідіоз

Хламідіоз - поширене захворювання інфекційної природи. Збудником хвороби є різні підвиди хламідій. При попаданні бактерії в організм уражаються органи сечостатевої системи, орган зору, серцево-судинна система, опорно-рухова і дихальна системи. Найпоширенішим є урогенітальний хламідіоз, який проявляється запальними процесами статевих органів та сечовивідних системи: уретрити, цистити, простатити, ерозії, ендометрії, вульвовагиніти, цервіцити та ін. Діагностувати хламідіоз можна тільки специфічними методами.

опис хвороби

Сечостатевої або урогенітальний хламідіоз викликаний мікроорганізмами Chlamydia trachomatis. Це досить поширена інфекція, яка передається статевим шляхом. І якщо раніше захворювання було проблемою чоловіків і жінок репродуктивного віку (20-40 років), то на сьогоднішній день з інфекцією все частіше стикаються і підлітки.

Винуватець хламідіозу - це дрібна бактерія, яка здатна паразитувати всередині людських клітин. Інфікування відбувається під час незахищеного бар'єрними контрацептивами статевого акту за участю піхви або прямої кишки. Новонароджене немовля може бути заражений від своєї матері під час проходження по родових шляхах. Також можливий побутовий шлях інфікування: через загальні простирадла, рушники, засоби гігієни, санвузли та ванни.

Інкубаційний період складає 5-20 днів, рідше - 1 місяць.
Хламідійна інфекція чревата безліччю серйозних ускладнень, серед яких безпліддя, імпотенція, запалення сечостатевих шляхів, захворювання серцево-судинної системи, нейрохламідіози і запалення суглобів.

Симптоми

Перші дні після інфікування хламідіоз ніяк себе не проявляє. Перші ознаки проявляються лише після поразки здорових клітин хламідіями. Але в більшості випадків і цей період проходить без особливих симптомів.

При інфікуванні хламідіями у чоловіків можна спостерігати такі ознаки:

• Склоподібна слиз з сечостатевого каналу, перша крапля сечі буває каламутною;
• Під час сечовипускання турбує свербіж і печіння;
• При семяизвержении і сечовипусканні можливі незначні кров'янисті виділення;
• Можливі підвищення температури і загальна слабкість.

У жінок можна спостерігати такі симптоми:

• Виділення з піхви мають слизову структуру, жовтуватий відтінок і неприємний запах;
• Больові відчуття, печіння під час сечовипускання;
• Кровотечі між менструаціями;
• Болі внизу живота і загальна слабкість.

причини
Збудником хламідіозу є мікроорганізм Chlamydia trachomatis. Вона може потрапити в організм під час незахищеного статевого контакту (вагінального або анального). Другий шлях інфікування - побутової, трапляється при недотриманні норм особистої гігієни. Таке може статися під час відвідування сауни, лазні, басейну, фітнес-клубу. Третій шлях потрапляння бактерії в організм - від матері до новонародженої дитини.

Рекомендації по харчуванню

Під час хламідіозу особливого дієтичного раціону не передбачено, крім повного виключення молока і молочних продуктів. Але, в той же час, фахівці рекомендують додати в раціон продукти, які сприяють загальному зміцненню імунітету. Це продукти, здатні забезпечити оптимальний приплив в організм кальцію (виноград, абрикоси, печінка тріски, морська капуста, оселедець, зелений горошок, шпинат, яблука, цибуля, полуниця і т.д.), вітамінів С, D і Е (журавлина, чорна смородина, авокадо, ананаси, банани, картопля, оливкова олія, гарбуз, кукурудза та ін.).

Ця інформація має виключно рекомендаційний характер. Перед вживанням порадьтеся з лікарем.
5% від кожного замовлення йде на допомогу зсу. Все для нашої перемоги! Слава Україні!