Facebook Pixel

Спастичний коліт

спастичний коліт

Спастичний коліт, разом з ожирінням, гіпертонією і алергією, можна сміливо зараховувати до захворювань цивілізації. Всі ці недуги викликані порушеннями харчування та таким чином життя, який навряд чи можна назвати здоровим. Нерідко спастичний коліт називають ще синдромом подразненого кишечника. Це запальний процес затяжного характеру, який негативно впливає на стан слизового стоячи кишечника, викликаючи тим самим характерну симптоматику. Недуга, у більшості пацієнтів, розвивається в юному віці, причому у жінок значно частіше, ніж у чоловіків. Ще одна назва - спазматичний коліт.

опис хвороби

Спастичний коліт - це одна з форм запальних процесів на слизовій оболонці кишечника. Захворювання викликає порушення рухових здібностей кишечника, збої у функціонуванні товстої кишки, а також больовий синдром. При цьому, спазми кишечника можуть виникати в будь-якій зоні черевної порожнини. Фахівці відносять спастичний коліт до функціональних розладів шлунково-кишкового тракту.

Недуга є наслідком збоїв в роботі нервової системи: конфліктів, переживань, стресових ситуацій, втоми (фізичної та емоційної), збоїв гормонального фону.

Від спастичного коліту найчастіше страждають жінки. Це пов'язано з тим, що жіночий організм частіше схильний до гормональних розладів, які проявляються в зв'язку з менструацією, періодом вагітності або народженням дитини.

Симптоми

При спазматическом коліті ніколи не буває підвищення температури, безпричинної втрати ваги або появи прожилков крові в калі. Обов'язково слід звернути увагу на наступні ознаки і при їх появі, негайно звернутися до лікаря.

  • Основний і найяскравіший симптом спастичного коліту - біль в області живота, яка проявляється після акту дефекації і має нападоподібний характер. Досить часто пацієнти характеризують такий біль, як спазм. Важливо відзначити, що подібні больові відчуття ніколи не виникають в періоди нічного сну.
  • Безпричинні зміни частоти і якості стільця: можливі запори (дефекації відбуваються не частіше, ніж 3 рази на тиждень), а також діареї (позиви до дефекації турбують більше 3 разів на добу). Причому ці два періоди можуть чергуватися.
  • Підвищене газоутворення, здуття, метеоризм.
  • Зміни самої консистенції стільця. Акт дефекації може супроводжуватися виділеннями слизу, завершуватися почуттям неповного випорожнення прямої кишки. В окремих випадках бувають і помилкові позиви до дефекації.

причини

Самий явний джерело коліту - неповноцінне харчування. Вживання жирної їжі, переїдання, зловживання алкоголем, гострі страви і фастфуди є причиною безлічі захворювань, в тому числі і цього.

Розвитку коліту можуть сприяти:

  • Порушення акту дефекації;
  • Конфліктна і стресова обстановка;
  • Страхи і фобії;
  • Сильні емоційні струси;
  • перевтома;
  • Гормональні розлади;
  • Кишкові розлади, викликані інфекціями;
  • Алергія на їжу.

Рекомендації по харчуванню

Дієтичний раціон при спастичному коліті має кілька варіантів, заснованих на специфіці перебігу захворювання. Так, при хворобі, що супроводжується запорами, їжа повинна бути насиченою клітковиною, виключати газоутворення і нормалізувати моторику кишечника. Те ж саме стосується і діареї - пацієнту необхідно правильне і щадне харчування, багате на вітаміни і мінерали, а також достатня кількість рідини.

З раціону необхідно повністю виключити:

1. Молоко;

2. Хліб;

3. Глютен;

4. Цукор;

5. Висівки;

6. Соки;

7. Обмежити вживання м'яса, ковбас і шинки.

Ця інформація має виключно рекомендаційний характер. Перед вживанням порадьтеся з лікарем.
5% від кожного замовлення йде на допомогу зсу. Все для нашої перемоги! Слава Україні!