Facebook Pixel

Отруєння ртуттю

Отруєння ртуттю - стан, викликаний попаданням надмірної кількості даної речовини в результаті вдихання парів або проникнення складів в організм. Ртуть - це метал, який при кімнатній температурі являє собою рідину світло-сірого кольору, і вона дуже отруйна. Дана речовина використовується для виготовлення ртутних термометрів, люмінесцентних ламп і деяких електроприладів. Препарати з додаванням ртуті і її з'єднань застосовуються для лікування сифілісу, при завороту кишок, а також в стоматології - при установці пломб.

опис хвороби

Найбільш небезпечні для людини саме пари ртуті, які потрапляють в організм через дихальні шляхи. При проникненні металу в шлунково-кишковий тракт інтоксикації практично не відбувається, ртуть в такому стані не приносить багато шкоди.

Солі ртуті використовуються в медицині, для приготування ліків зовнішнього застосування. Органічні сполуки використовуються в хімічній промисловості, для виготовлення фарб, фугіцида та інших хімікатів. Тому дуже важливо завжди слідувати інструкціям по застосуванню лікарських препаратів і дотримуватися правил безпеки при фарбуванні і обробці рослин.

Для здоров'я людини небезпечна будь-яка доза ртуті, яка просочилася в організм. Навіть при вдиханні 0,25 мг / м3 можливі порушення з боку дихальної системи. Якщо кількість ртуті було більше, починаються руйнівні процеси в усіх органах і системах. Перші симптоми інтоксикації - задуха, напади кашлю, безсилля, підвищення температури до критичних показників.

Найбільш схильні до дії ртуті: шкіра, очі, дихальні шляхи, нирки, нервова система, шлунково-кишковий тракт і сильно падає імунітету.

Симптоми

Існує дві форми інтоксикації ртуттю: гостра і хронічна. Для гострої форми характерно отруєння в результаті аварії або нещасного випадку, при спробі суїциду. Хронічне отруєння настає в результаті регулярного вдихання отруйної пари ртуті, наприклад, на виробництві.

Характерні ознаки інтоксикації:

• Безперервна головний біль, втома, млявість;
• Кровотеча з ясен, часто супроводжується появою металевого присмаку в роті;
• Нудота, блювота і діарея, яка супроводжується сильними коліками;
• Напади сухого кашлю, в перервах між якими починається сильна задишка, біль у грудях.

причини

Ртуть може потрапити в будь-який організм трьома шляхами. Можливі джерела отруєння:

• В побуті. До цієї групи належать ртутні градусники, лампи і тонометри.
• У медицині. Деякі медикаменти містять в своєму складі ртуть (каломель). Дана речовина використовується для виготовлення вакцин, пломб з амальгами в стоматології, а також для деяких медикаментів зовнішнього застосування.
• В природі. Молюски і риба, що живуть в забрудненій воді, накопичують у своїх організмах сполуки ртуті, які не зникають повністю навіть при термічній обробці.
• На виробництві і в сільському господарстві. Причиною можуть бути аварії і недотримання техніки безпеки.

Рекомендації по харчуванню

Для відновлення роботи шлунково-кишкового тракту лікарі рекомендую дотримуватися щадну дієту і великою кількістю питва. Допомогти вивести з клітин важкі метали і токсини може відварений рис, картопля, настої люцерни, вівса і коріандру. Такі продукти, як морська капуста, буряк і водорість хлорела здатні знешкоджувати ртуть та її сполуки. Також в раціоні повинні бути присутніми фрукти та ягоди, що містять пектин: груші і яблука, малина і ожина, абрикоси. Особливо корисними для печінки будуть трав'яні чаї, кунжут, кінза і часник.

Ця інформація має виключно рекомендаційний характер. Перед вживанням порадьтеся з лікарем.
5% від кожного замовлення йде на допомогу зсу. Все для нашої перемоги! Слава Україні!