Facebook Pixel

Отруєння кадмієм

Отруєння кадмієм можливо на підприємствах, пов'язаних з переробкою або використанням металу. Інтоксикація організму відбувається також в тих місцях, де в повітрі, воді, землі спостерігається занадто висока концентрація цієї хімічної речовини. Відомі випадки отруєння в побутових умовах, при використанні в особистих цілях предметів, що містять кадмій або його сполуки.

Сфера використання кадмію дуже широка. Дане хімічна речовина застосовують в чистому вигляді або його сполуки для виготовлення акумуляторів, високовольтних проводів, підшипників, сонячних батарей і ювелірних виробів. Сульфат кадмію активно застосовується в живописі. У чистому вигляді, хімічне речовина, що використовується у виробництві атомних реакторів.

опис хвороби

Сам по собі метал кадмій практично нешкідливий. Небезпечними є його сполуки, особливо ті, які розчиняються у воді. Такі речовини можуть потрапити в організм через стравохід або органи дихання. При попаданні в організм, речовини кадмію завдають шкоди травної та дихальної системи, а також вражають нервову систему.
Отруєння пилом або парами окису кадмію проходить в двох формах: гострої і хронічної.

Для гострої форми характерно виникнення симптомів через 10-36 годин, в окремих випадках через 30 - 120 хвилин. Розвиваються ознаки гострого бронхіту або трахеобронхіту, сильний судомний кашель, синюшність і задишка. Потім розвивається бронхопнвмонія і набряк легенів. При отруєнні через травний тракт спостерігаються порушення в роботі системи травлення.

Хронічна форма отруєння настає при постійному накопиченні речовини в організмі. На початкових етапах інтоксикація виражається слабо, людина страждає від слабкості і сонливості. При подальшому накопиченні кадмію в організмі страждає більшість органів і систем.

Симптоми

Для хронічної форми інтоксикації характерні такі ознаки:

• Порушення в роботі шлунково-кишкового тракту (нудота, блювання, підвищене слиновиділення і болю в животі). Тривала дія окису кадмію вбиває нормальну мікрофлору кишечника. При цьому спостерігається порушення стільця, часті проноси або запори, підвищене утворення газів і розвивається коліт.
• Порушення функціонування нирок, викликане поразкою ниркових каналів.
• Зміни з боку нервової системи (запаморочення, галюцинації, судоми, головний біль і порушення чутливості, погіршення пам'яті і підвищена дратівливість).
• Захворювання ітай-ітай.
Інтенсивність симптомів залежить від ступеня ураження і кількості кадмію в організмі. Ознаки можуть посилюватися в жарку пору року, коли підвищується концентрація кадмію в повітрі, викликана випарами.

причини

Поширені джерела кадмію:

• Велика кількість сигаретного диму (страждають як активні, так і пасивні курці);
• Різні види сільськогосподарських добрив;
• Вода, насичена оксидом кадмію;
• Печной дим;
• Розміщення металургійних підприємств поблизу населених пунктів;
• Великі транспортні магістралі;
• Робота на виробництві, пов'язаному з використанням кадмію.

Рекомендації по харчуванню

При отруєнні кадмієм необхідно послабити його вплив на організм. Для цього фахівці рекомендують рясне вживання продуктів, що містять цинк, фосфати, кальцій і вітамін D. З раціону необхідно прибрати повністю салат, печериці, шпинат і рапс - в них міститься дуже багато кадмію.
Щоденний раціон повинен складатися з відвареної риби і м'яса, сирих овочів і фруктів, молочних продуктів (якщо немає діареї), чаю з обліпихи і шипшини, рису, компотів, морсів і свіжих соків.

Ця інформація має виключно рекомендаційний характер. Перед вживанням порадьтеся з лікарем.
5% від кожного замовлення йде на допомогу зсу. Все для нашої перемоги! Слава Україні!