Facebook Pixel

Отруєння алюмінієм

Отруєння алюмінієм (алюмінієвий пневмоконіоз) - це стан, який настає в результаті накопичення в організмі великої кількості цього металу. Алюміній використовують у промисловій галузі: для побудови машин, судів і авіаконструкцій, при виготовленні посуду, в медицині, як каталізатор в органічних реакціях, як засіб для очищення води. Таке широке застосування алюмінію (у вигляді металу і його з'єднань) в різних сферах може стати причиною інтоксикації, як всього організму, так і алюміноз - ураження легень.

опис хвороби

Незначне потрапляння алюмінієвого пилу в організм (виходить з роздробленої на дрібні частинки фольги), не викликає патологічних порушень. Але при великій концентрації або при постійній роботі в забрудненому середовищі, розвивається пневмоконіоз.

У легеневої тканини алюмінієвий пил вступає в реакцію, перетворюючись на гідроокис. Такий стан здатне викликати фібріоз легеневої тканини.
Систематичне вдихання алюмінієвого пилу і парів може викликати захворювання через 6 місяців, в окремих випадках - через кілька років.

Захворювання здатне швидко прогресувати, викликаючи ускладнення дихальної функції, стан частих рецидивів і порушення кровообігу. Без належного лікування у пацієнта може статися спонтанний пневмоторакс, атрофічний катар носа, в окремих випадках спостерігається руйнування перегородки носа і бронхіальна астма, викликана чутливістю на алюмінієву пил.

Алюмінієвий пневмоконіоз лікувати дуже важко, в більшості випадків все зводиться до усунення симптоматики. Тому, необхідно зосередити особливу увагу на профілактиці і технічної безпеки на робочому місці.

Симптоми

Першими ознаками отруєння алюмінієм є частий кашель і задишка. При зверненні до лікарні, пацієнту діагностують емфізему і бронхіт. На початкових етапах інтоксикації організму спостерігаються:

• Часті простудні захворювання;
• Напади сухого і мокрого кашлю;
• Почуття здавленості і «поколювання» в грудях;
• Млявість і швидка стомлюваність;
• Поява задишки, яка з часом тільки посилюється;
• Розлади в роботі травного тракту;
• Відсутність апетиту і часті болі в черевній порожнині.
Якщо хвороба прогресує, у пацієнта посилюється задишка, навіть при найменших фізичних навантаженнях, трапляються сильні напади кашлю. Відомі випадки, коли єдиним проявом захворювання був хронічний бронхіт.

причини

Алюмінієвий пневмоконіоз ставитися до професійних хвороб. Головним фактором розвитку захворювання є потрапляння в організм великої кількості алюмінієвого пилу і пара. Цьому сприяють такі джерела:

• Забруднене повітря на виробництві;
• Посилене утворення пилу під час буріння;
• Неефективна вентиляція і відсутність очищувачів повітря;
• Робота без захисних елементів (маска, респіратор);
• Відсутність автоматизації технологічного процесу, що вимагає постійної присутності людини;
• Недостатнє або неповне інформування робочих про заходи безпеки і санітарних нормах.

Рекомендації по харчуванню

Надлишок алюмінію в організмі викликає незворотні процеси, зупинити які практично неможливо. Але для стабілізації стану хворого необхідно усунути алюміній у всіх формах з раціону і дотримуватися кількох правил:

1. Виключити воду, очищену за допомогою фільтрів з сульфатом солі алюмінію;
2. Не вживати продукти з барвниками і харчовими добавками;
3. Не готувати їжу за допомогою алюмінієвої поміркуй чи фольги;
4. По можливості, виключити з раціону злаки і коренеплоди.

Ця інформація має виключно рекомендаційний характер. Перед вживанням порадьтеся з лікарем.
5% від кожного замовлення йде на допомогу зсу. Все для нашої перемоги! Слава Україні!