Facebook Pixel

Опромінення ультрафіолетовими променями

Опромінення ультрафіолетовими променями - опромінення електромагнітними хвилями, яке займає особливий спектр між випромінюваннями видимого і рентгенівського типів. У природних умовах джерелом УФ-променів є сонце.
Ультрафіолетові промені здатні здійснювати як позитивний, так і негативний вплив на людину. Ефект залежить від дози отриманого опромінення.

опис хвороби

Опромінення УФ-променями в надмірних кількостях завдає великої шкоди для всього організму. Але найбільше страждає шкіра. Головним джерелом ультрафіолету є сонячні промені. Інсоляція в великих кількостях прискорює процес пігментації шкіри, сприяє появі нових веснянок, родимок і пігментних плям. Численні дослідження підтверджують, що опромінення ультрафіолетом сприяє утворенню злоякісних утворень на шкірі. Така реакція може бути викликана окисними стресами, які викликає вплив УФ-променів.

Опромінення має негативний ефект на сполучні тканини. Внаслідок цього, шкіра перестає бути пружною і еластичною, прискорюються процеси старіння. Надмірні дози ультрафіолетових променів здатні викликати опіки шкіри, що особливо болісно для світлошкірих людей.

Надлишкова інсоляція негативно впливає на стан здоров'я людини, тому лікарі рекомендують не перебувати під прямими сонячними променями в денний час доби, з 11.00 до 16.00. А також, під час відвідування пляжів, соляріїв використовувати спеціальні засоби для захисту шкіри.

Симптоми

Вплив на людину

Надмірна інсоляція викликає:

• ультрафіолетового еритему (значні опіки верхнього шару епітелію);
• Катаракту - помутніння кришталика ока, які призводять до повної втрати зору;
• Меланому - рак шкіри.

Опромінення ультрафіолетовими променями викликає мутації, внаслідок яких відбуваються порушення в функціонуванні імунної системи. До того ж, «ультрафіолет» є джерелом інших онкологічних захворювань і патологій.
Розрізняють також різні ступені опромінення шкіри, в результаті впливу ультрафіолетом.

1. Погіршення стану шкіри гострого характеру - виникають в результаті короткочасного впливу сильних доз ультрафіолету. Викликають гострий фотодерматоз і еритему.
2. Порушення структури шкіри отстроченного характеру - тривала дія УФ-променів в невеликих дозах. Є причиною меланом, герпесу, раку шкіри і різних фотодерматитів.

причини

Головне джерело ультрафіолетового опромінення - сонце. Але людина давно навчився сам відтворювати подібні електромагнітні хвилі. Для цього застосовуються спеціальні лампи:
• Лампи підвищеного тиску з ртутно-кварцовим механізмом, діапазон опромінення становить від 100 до 400 нм;
• Лампи люмінесцентного типу, здатні генерувати хвилі в діапазоні 280-380 нм (пік випромінювання оцінюється між 310-320 нм);
• Лампи бактерицидного типу з кварцовим склом, озонного і безозонного типів, більшість променів припадає на проміжок хвиль в межах 185 нм.

Незалежно від походження, УФ-промені можуть змінювати хімічну структуру клітин рослин і живих організмів. Без опромінення здатні обходиться тільки кілька видів бактерій. Для більшості видів існування без «ультрафіолету» означає вірну загибель.

Рекомендації по харчуванню

Існує думка, що деякі продукти здатні захистити організм від УФ-променів. До цих продуктів ставитися чорний шоколад, гранат, філе лосося, томати, цитрусова цедра. Серед напоїв: кава і зелений чай. У раціоні також повинні бути присутніми продукти, що сприяють зміцненню імунітету, вітаміни А, С і Е. Вітаміни групи D корисніше тимчасово обмежити.

Ця інформація має виключно рекомендаційний характер. Перед вживанням порадьтеся з лікарем.
5% від кожного замовлення йде на допомогу зсу. Все для нашої перемоги! Слава Україні!