Facebook Pixel

Алергодерматози

Алергодерматози - це ціла група шкірних захворювань, які розвиваються в результаті алергічних реакцій. До алергічних дерматозів прийнято відносити екзему, кропив'янку, висип, почервоніння шкіри, дерматити контактного і атопічного типів. Для таких захворювань характерно прояв у вигляді свербежу, появи ліхеноідних папул, лихенификация і переходу в хронічну форму, схильну до частих рецидивів. Алергодерматози мають чітко виражену сезонну залежність: в зимовий час спостерігаються загострення і рецидиви, періоди ремісій припадають на літо.

З кожним роком чисельність звернень за медичною допомогою, в результаті якої діагностують різні форми алергічних дерматозів, неухильно зростає. Практично у 20% населення всієї земної кулі присутній той або інший тип аллергодерматоза.

опис хвороби
Алергічні дерматози являють собою цілу групу захворювань шкіри, які виникають внаслідок алергічних реакцій. Захворювання може проявитися в будь-який з вікових груп (в дитинстві, в дитинстві, в дорослому віці).

Головною причиною дерматозів є контакт з алергеном. Це може бути метал, хімічний елемент, косметичний або лікарський препарат, харчовий продукт або добавка, а також інші низькомолекулярні речовини. Проникати в організм алергени можуть через шкіру, при вдиханні пилу або парів, а також через органи шлунково-кишкового тракту.

Симптоми

Досить часто перші прояви аллергодерматоза можна сплутати з іншими подібними захворюваннями. Ознаки недуги в більшості випадків починають проявлятися через 3-10 днів після безпосереднього потрапляння алергену на слизову оболонку, в дихальні або травні шляхи або на шкіру.
При повторному прояві захворювання, симптоми стануть більш вираженими вже через 2-3 дні.

Гострота виразності ознак захворювання, як і тривалість їх прояви, в першу чергу залежать від тривалості впливу алергену. До основних симптомів слід відносити:

• Поява червоних плям і набряків на шкірі;
• Посилений свербіж;
• Дрібні ранки на шкірі;
• Рідкі папули, з яких іноді виділятися прозора рідина;
• Рясне поява висипу, іноді з підвищенням температури вогнищ почервоніння;
• Шорсткість і лущення на шкірі.

Поставити точний діагноз і визначити причини розвитку допоможе лікар-алерголог.

причини

Головною причиною появи алергодерматозів є контакт пацієнта з різного роду алергенами. Такий контакт може бути одноразовим або повторяться багаторазово. Розвиток нетиповою реакції на шкірі можливо лише в результаті підвищеної чутливості клітин і тканин. Може бути спровоковано грибками, мікроорганізмами тваринного, рослинного походження, а також хімічними сполуками.

Сприятливими до дерматозів факторами можуть бути хронічні захворювання алергічного характеру, погана спадковість, рівень забрудненості навколишнього середовища, професійна діяльність, раніше неконтрольоване введення прикорму у немовлят та ін.

Рекомендації по харчуванню

Для пацієнтів з алергодерматози рекомендується застосовувати дієту. З раціону необхідно прибрати всі продукти, здатні викликати алергію, а також можливі збудники. Харчування має бути «функціональним», а всі виключені з раціону продукти повинні бути замінені відповідними речовинами натурального або лікарського походження. Страви повинні проходити щадну термічну обробку: на пару, проварюють або пекти.

Ця інформація має виключно рекомендаційний характер. Перед вживанням порадьтеся з лікарем.
5% від кожного замовлення йде на допомогу зсу. Все для нашої перемоги! Слава Україні!