Facebook Pixel

Алергія на хімічні речовини

Алергія на хімічні речовини - це патологічний стан, викликаний реакцією організму на потрапляння того або іншого хімічної сполуки в організм або на шкіру. Алергію можуть викликати барвники і нітрити, фосфати і консерванти, ацетон і луги, ароматизатори і емульгатори, антибіотики і ензими, сульфати і формальдегіди, феноли і ланолін, хлор і аміак, нітрати та ін. Всі ці речовини можуть бути в складах чистячих і миючих засобів , порошків і шампунів, косметики, парфумерії та мила. У продуктах харчування можуть міститися консерванти і барвники, емульгатори та ароматизатори. У свіжих магазинних овочах і фруктах досить часто зустрічаються нітрати. Феноли присутні в деяких лікарських препаратах.

опис хвороби

Алергічна реакція на хімічні сполуки ставитися до захворювань цивілізації. Це своєрідна розплата людства за бажання зробити своє життя більш комфортним. Хімічні речовини зустрічаються на кожному кроці, починаючи від покупних продуктів харчування і закінчуючи елементарними засобами особистої гігієни. Алергію на продукти можна усунути шляхом виключення цієї страви з раціону. Але з алергією на хімічні сполуки в побуті трохи складніше справлятися.
Хімічні речовини, які знаходяться в складі миючих засобів, косметики, їжі та інших побутових речей, здатні потрапляти в організм через дихальні шляхи, травну систему і через шкіру.

Симптоми

Залежно від способу попадання в організм алергенів, можливі такі реакції:

1. При проникненні хімічних частинок на слизову оболонку ока розвиваються кон'юнктивіти, які супроводжуються сльозотечею, почервонінням, набряком і палінням;
2. Реакції на шкірі, викликані потраплянням засобів побутової хімії - набряки і почервоніння, свербіж і сухість, тріщини і шорсткість, екземи та пухирі, опіки хімічного характеру і т.д .;
3. При проникненні хімічних сполук через дихальні шляхи розвивається нежить і закладеність носа, утруднене дихання і набряк внутрішніх органів дихання, чхання та свербіж в носових ходах, кашель і астматичний компонент, втрата свідомості, запаморочення, головний біль, хрипи при диханні;
4. В результаті попадання хімікатів через травну систему настає нудота і блювота, сильний головний біль, набряк мови і слизової оболонки ротової порожнини, болі в області живота, порушення дефекації, підвищене утворення слини.

причини

Фактори, які сприяють прояву нетиповою реакції організму на подразники хімічного походження:
• Ослаблений імунітет;
• Неможливість переносити певні речовини, викликана індивідуальною реакцією організму;
• Юний вік;
• Посилена чутливість шкіри і слизових оболонок на певні речовини.

профілактичні заходи

Якщо організм проявляє надмірну чутливість до хімічних сполук, не варто провокувати алергію. Для цього в побуті варто застосовувати тільки перевірені речовини. При бажанні або необхідності випробувати новий засіб, варто уважно вивчити склад на наявність алергенів. Непогана альтернатива хімічним миючим речовин - натуральні засоби. Бажано також відмовитися від застосування порошків і аерозолів, які здатні проникати через дихальні шляхи. Використовуйте рукавички під час прибирання і засоби з позначкою «Для чутливої шкіри».

Рекомендації по харчуванню

Харчування при алергії повинно бути направлено на зміцнення імунітету та прискорення процесів метаболізму. Не варто вживати продукти, здатні посилити симптоми алергії.
Якщо алергія викликана харчовими добавками, консервантами, ароматизаторами - з раціону слід виключити продукти, що містять ці речовини.

Ця інформація має виключно рекомендаційний характер. Перед вживанням порадьтеся з лікарем.
5% від кожного замовлення йде на допомогу зсу. Все для нашої перемоги! Слава Україні!