Facebook Pixel

Трофічні виразки

трофічні виразки

Трофічні виразки - це дефекти верхнього шару епідермісу, що не загоюються дуже довгий час. Недуга пов'язаний з порушеннями кровообігу. Найбільш часті випадки хвороби - виразки на венах нижніх кінцівок. Такий діагноз мають 70% пацієнтів, у яких діагностують трофічну виразку.

опис хвороби

Трофічні виразки - це відкриті рани, які утворюються на відмираючих ділянках шкіри. Якщо рана не загоюється протягом одного місяця - це вже виразка. Така освіта на поверхні шкіри свідчить про те, що у внутрішніх шарах епідермісу почалися незворотні процеси. Трофічні виразки можуть розвиватися на тлі інших захворювань. Характерним симптомом для цієї недуги є наполегливе і тривалий перебіг, а також важкий і затяжний процес лікування.

Найбільш поширений вид трофічної виразки - варикозний. Кінцівка з розширеними венами набрякає, потім з'являється характерне пляма з сильним болючим синдромом. На цій ділянці формуються спочатку невеликі виразки, які через деякий час зливаються в один великий дефект. З утворилася виразки сочитися кровянистая або гнійна рідина, іноді з характерним запахом.

Слід розуміти, що трофічна виразка - це не самостійна хвороба, а результат ускладнень іншого захворювання.

причини

Трофічні виразки - це той випадок, коли набагато легше запобігти захворюванню, ніж лікувати. Тому дуже важливо вивчити причини недуги і проводити профілактичні заходи, які допоможуть уникнути утворення трофічних виразок.

Причин цього захворювання існує багато, тому слід визначити тільки самі явні фактори:

  • Варикозне розширення вен - це захворювання призводить до 70% всіх випадків появи трофічних виразок. Через це порушення відбувається застій крові і порушується її відтік. Свіжа кров не має можливості потрапити в кінцівки і доставити поживні речовини, в результаті чого клітини поступово руйнуються, відмирають - формується рана.
  • Тромбоз в венах. Механізм захворювання той же, що і при варикозному розширенні. Тільки згустки крові утворюють тромби, через які закупорюються артерії.
  • Атеросклероз, в результаті якого в венах утворюються жирові бляшки. У міру загострення захворювання бляшки збільшуються, перекриваючи кровоносні судини.
  • Синдром Марторелла також здатний викликати утворення шунтів всередині вен і артерій, особливо на тлі гіпертонічної хвороби.
  • Цукровий діабет, порушення обміну речовин, захворювання крові, колагенози, васкуліти.
  • Піодермії, утворені в результаті недотримання правил особистої гігієни.
  • Захворювання серцево-судинної системи, на тлі яких відбувається набряклість нижніх кінцівок.
  • Опіки, обмороження, різні шкірні захворювання.
  • Інфекційні захворювання (туберкульоз, сифіліс, онхоцеркоз та ін.).

Симптоми

На самому початку хвороби у пацієнтів спостерігається підвищена набряклість ніг. Найбільш поширені зони для утворення виразок - ікри і гомілки. Саме в цих ділянках відчувається тяжкість. На цьому тлі починаються нічні судоми, посилений свербіж і печіння. У міру прогресування місце на шкірі стає темніше і трохи збільшується в розмірах. Шкіра стає гладкою, ущільнюється, навіть від легких дотиків відчувається сильний біль. Через наростання лімфоза, рідина починає виступати на шкірі у вигляді невеликих крапельок.

Якщо хвороба продовжує прогресувати, під верхнім шаром шкіри утворюється білий ділянку, з якого і утворюється виразка. При цьому, хворий може не відчувати всіх симптомів до того, поки вона не відкриється. З ураженої зони може виділятися рідина, гній і неприємний запах. Навколо рани з'являється мікробна екзема.

Рекомендації по харчуванню

Фахівці рекомендують при трофічних виразках дотримуватися правильного режиму харчування. З повсякденного раціону необхідно повністю виключити жирне, гостре, солоне, а також солодке. Дієтичне харчування на період хвороби має складатися з каш, овочів і свіжих фруктів. Страви з м'яса повинні бути пісними, приготованими на пару. Також, раціон повинен бути по максимуму наповнений вітамінами А, С і В (вся група). Рекомендується збагатити їжу поживними речовинами і мінералами, такими як цинк, биофлавоноидами, антиоксидантами.

Данная информация носит исключительно рекомендательный характер. Перед употреблением посоветуйтесь с врачом.