Facebook Pixel

Ураження нігтів

ураження нігтів

Щоб нігті красиво виглядали, вони повинні бути здоровими і доглянутими. Але, на превеликий жаль, нігтьові пластини досить часто піддаються різним захворюванням, що сильно позначається на їхньому зовнішньому вигляді. Крім того, за станом нігтів можна визначити і стан здоров'я всього організму.

опис хвороби

Поразка нігтів - це цілий набір різних розладів грибкового і негрибкового характеру. В оптимальному стані ніготь повинен мати рожевий відтінок, гладку поверхню і на ньому не повинно бути ніяких ущільнень. Будь-яка зміна нігтьової пластини - спотворення форми, пожовтіння або ущільнення свідчать про появу хвороби. Дуже важливо вчасно звернути на це увагу і розпочати відповідне лікування.

Нігті є індикатором стану здоров'я людини. Поява білих плям свідчить про неполадки з печінкою. Білі і рожеві плями говорять про захворювання нирок. Червоний колір нігтьового ложе говорить про те, що необхідно перевірити серце. При проблемах з легкими нігтьова пластина набуває жовтуватий колір і з'являються ущільнення. При проявах анемії нігтьове ложе має блідий колір. А ось жовтуватий окрас нігтьової пластини з блакитним підставою свідчить про цукровий діабет.

 

Симптоми

Ураження нігтів - серйозні випробування для будь-якої людини. Для таких типів хвороб характерним є не тільки видозміна нігтьової пластини, але і дискомфорт, неприємні і болючі відчуття. При появі перших ознак захворювань необхідно звернутися до дерматолога або мікологові.

 

На що необхідно звернути увагу:

 

 1. Різке перетворення зовнішнього вигляду і форми нігтьової пластини без явних на те причин.
 2. Першою ознакою грибкових захворювань є свербіж і почервоніння нігтьових пластин на руках або ногах. В такому випадку самолікування може призвести до неприємних наслідків, тому слід негайно звернутися до лікаря.
 3. Розшарування нігтьової пластини може бути наслідком побутової травми або викликано нестачею корисних речовин в організмі, а може і є наслідком грибка або псоріазу.
 4. Ще один важливий симптом - крововиливи під ніготь або зміни кольору нігтьового ложе. Причинами може бути початок грибкової хвороби або псоріаз.

Ураження нігтів, не пов'язані з грибками

До причин появи таких захворювань нігтів слід віднести наступні фактори:

 • Неправильний або недостатній догляд за нігтями;
 • Побутові пошкодження і травми;
 • Недостатня кількість поживних речовин, викликане неправильним харчуванням;
 • Наслідки інфекційних хвороб;
 • Шкірні захворювання;
 • Шкідливі звички;
 • Захворювання, пов'язані з серцево-судинної або ендокринної системами, недуги нервової системи.

До таких захворювань відноситься лейконехія, онихолизис, меланоніхія, гіперкератоз, хромоніхія, пароніхія, борозенки на нігтях і розшарування нігтьової пластини.

Грибкові захворювання нігтів

Найпоширенішим захворюванням нігтів, викликаним грибком, є оніхомікоз. Цієї хвороби частіше схильні чоловіки середнього і літнього віку. Останнім часом недуга часто зустрічається і у підлітків.

Симптоми грибкового ураження нігтів:

 • Зміна кольору нігтьової пластини;
 • Рухливість нігтьової пластини - на самому початку захворювання, яка переходить в потовщення нігтя, рихлість і розшарування;
 • Зміна зовнішнього вигляду - нігтьова пластина набуває рифлену структуру, нерівномірно потовщується, в центрі може з'явитися опуклість.

 

Рекомендації по харчуванню

Якщо причиною ураження нігтів є грибкове захворювання - дієта обов'язкове. Як відомо, грибок розмножується набагато ефективніше за рахунок попадання в організм цукру і вуглеводів. Тому, з щоденного раціону необхідно виключити солодощі, випічку, цукерки та будь-які інші кондитерські вироби. Також, необхідно відмовитися від йогуртів, сирів з цвіллю, алкоголю, меду, копченостей, ковбас, паштетів і продуктів, що містять крохмаль. Дієтичний раціон повинен складатися з продуктів, які сприяють поповненню в організмі корисних речовин, вітамінів і мінералів.

Ця інформація має виключно рекомендаційний характер. Перед вживанням порадьтеся з лікарем.