Facebook Pixel

Герпес

Герпес - захворювання вірусного характеру, яке супроводжується появою на шкірі і слизових згрупованих бульбашок. У перекладі з грецької слово «herpes» означає - хвороба на шкірі, яка росте і поширюється.

Це одне з найбільш поширених вірусних захворювань, збудником якого виступає вірус простого герпесу - ВПГ. Цей вірус є у 90% всіх людей на Землі, але тільки у 5% він проявляється як хвороби. У повсякденному житті герпес називають «лихоманкою» і «застудою на губах».

опис хвороби

Герпевирусной інфекція може протікати в легкій і важкій формах. Все залежить від стану імунної системи людини. У інфекційної патології прийнято виділяти кілька типів герпесу, які здатні провокувати серйозніші захворювання. Головною відрізняє рисою всіх цих недуг є поява на шкірі або слизових оболонках бульбашкового висипу.

Герпевирусной інфекція здатна викликати вітряну віспу (вітрянку), герпес на губі, оперізуючий герпес (лишай), мононуклеоз інфекційного типу, вірусну екзему, герпес геніталій і ін.
До того ж, наявність вірусу герпесу в організмі може стати причиною таких серйозних недуг, як розсіяний склероз, хронічна втома, новоутворень і онкології.
Зараження відбувається від інфікованої людини, у якого вірус яскраво виражений присутністю бульбашок на епітелії і слизових оболонках. Вірус ВПГ-1 передається при оральному і статевому контактах, вірус ВПГ-2 зазвичай передається при статевому контакті. Мікроорганізми здатні проникати через слизові оболонки партнера, а також через мікротравми і поранення на шкірі.

Вірус герпесу здатний проникати в нервові клітини і залишатися там, таким чином інфекція ставати прихованої.

Симптоми

У перший раз людина стикається з вірусом герпесу ще в дитинстві, коли контактує з хворою людиною, користується загальними столовими приборами. Інфікування від родичів можливо при поцілунку, кашлі або чханні. Вірус вперше вражає не тільки губи, але і слизову носа, ділянка над верхньою губою, можливі також герпетичний стоматит і герпетична ангіна. Потім вірус «заселяється» в нервові ганглії. Періодичні «пробудження» герпесу називають рецидивами, і вони супроводжуються проявом певних симптомів:

• Відчуття поколювання, свербіння і печіння на ураженій ділянці перед появою висипки;
• Освіта хворобливих бульбашок на губах;
• Освіта одного або декількох бульбашок, або виразок на геніталіях.

Більшість випадків орального і генітального герпесу можуть проходити безсимптомно.

причини

Чинники, що викликають рецидив вірусу ВПГ-1 і ВПГ-2:

• Сильне переохолодження;
• Наявність в організмі вірусної, простудной або іншої бактеріальної інфекції;
• Стан перевтоми і часті стреси;
• Травма або рана;
• Період менструації;
• виснажує дієти, нестача вітамінів;
• Сильне захоплення засмагою ін.

Рекомендації по харчуванню

Фахівці стверджують, що правильно підібраний раціон харчування здатний стримувати рецидиви герпесу тривалий період. Або ж, навпаки, можна підібрати таке меню, з яким герпес буде «цвісти» без перерв.
При вірусному герпесі необхідно побільше вживати продуктів, багатих на лізин, і постаратися повністю виключити або вживати по мінімуму аргінін. Лізин у великих кількостях міститься в курячому м'ясі, філе камбали, креветках, домашньому йогурті і молоці (знежиреному). Виключити з раціону необхідно шоколад, желатин, насіння соняшнику і горіхи.
Корисними також будуть продукти, які сприяють зміцненню імунітету.

Данная информация носит исключительно рекомендательный характер. Перед употреблением посоветуйтесь с врачом.