Facebook Pixel

Безплідний шлюб

Безплідний шлюб - це неможливість зачати дитину природним шляхом у подружжя дітородного віку, при регулярних інтимних відносинах, не використовуючи будь-які методи контрацепції. Неможливість мати дітей на сьогоднішній день фіксують у кожної 5-ї пари.

опис хвороби

Безпліддя є болючою проблемою багатьох чоловіків і жінок по всьому світу. Прийнято розрізняти первинне і вторинне безпліддя, а також безпліддя у чоловіків і жінок. Існують випадки і комбінованого безпліддя, коли така ситуація обумовлена статевої несумісністю чоловіка і дружини.

Безпліддя у здорових подружжя, які повністю сумісні, має назву ідеопатіческая - неясне або невідомо з яких причин. Іноді такий тип безпліддя має психологічне підгрунтя, пов'язане з особливостями сімейної або інтимного життя, а також може бути наслідком підсвідомого небажання мати дитину. У такій ситуації подружжю рекомендовано звернутися до сімейного психолога.

Про первинну безплідність свідчить той факт, що у пари не було дітей ні до, ні під час шлюбу. А також у кожного з партнерів окремо ще не було дітей. Але якщо жінка була вже вагітна, в результаті чого народилася дитина, стався викидень, позаматкова вагітність або ж виконувався аборт - це безпліддя вторинного типу

Залежно від вроджених або придбаних причин неможливості мати дітей, прийнято розрізняти вроджене або придбане безпліддя. Існує також даний діагноз тимчасового або постійного характеру.

Фізіологічним можна називати форми безпліддя, яке існує до статевого дозрівання (пубертатний період) і після клімаксу. Хоча відомі випадки вагітності і задовго до появи менструації, а також через кілька років після її зникнення. Фізіологічним також вважається безпліддя, яке буває у вагітних і годуючих жінок.

Симптоми

Шлюб прийнято вважати безплідним, якщо у чоловіка і дружини немає дітей:

  • При активного статевого життя (не рідше 2-3 рази на тиждень);
  • Не використовуються контрацептиви будь-якого типу і походження;
  • Вагітність не відбувається протягом 1 року (бувають випадки, коли критерії можуть розширюватися до декількох років, або стискатися до пари місяців).

причини

Всесвітня організація здоров'я виділяє 40 різних чинників, які є причинами безпліддя як у чоловіків, так і у жінок. Найбільш часто зустрічаються такі причини:

  • Постійні стреси, сильні навантаження або перенесені психічні травми;
  • Порушення статевої або дітородної функції організму на функціональному рівні;
  • Несумісність резус-фактора крові дружини і чоловіка;
  • Різні травми на статевих органах (зовнішні і внутрішні);
  • Прийом лікарських препаратів, які чинять негативний вплив на здатність організму до дітородної функції, або відкидають зачаття (наприклад, седативні препарати).

Існує також класифікація безпліддя, пов'язана зі здоров'ям жінки в дітородному віці. Згідно з дослідженнями, причинами можуть бути такі чинники, як порушення непрохідності маткових труб, порушення обміну речовин, ендометрія або міома матки, патзооспермія у чоловіка і безпліддя на імунологічному рівні.

Рекомендації по харчуванню

Дуже важливо засвоїти, що для лікування безплідного шлюбу важливо правильне, здорове і повноцінне харчування. Для чоловіків важливо вживати продукти, які здатні поліпшувати якість сперматозоїдів. До таких належать різні морепродукти, цитрусові, лісові ягоди, насіння, горіхи і боби.

 

Для жінок необхідні продукти, багаті фосфором (морська риба, жирні сорти), вітамінами Е, В, С і U. Молокопродукти і сухофрукти, а також свіжі овочі і фрукти будуть однаково корисні для обох статей.

Данная информация носит исключительно рекомендательный характер. Перед употреблением посоветуйтесь с врачом.