Facebook Pixel

Тендовагініт

тендовагініт

 

Тендовагініт - захворювання, яке супроводжується запальним процесом синовіальної оболонки сухожиль. Хвороба носить хронічний характер. На відміну від тендиніту, тендовагініт вражає лише ті оболонки сухожиль, в яких є м'які тунелі зі сполучної тканини, звані піхвами. Досить часто ця недуга локалізована в області ахіллового сплетення і його ще називають «ахіллобурсіта». Також, захворювання часто вражає зони передпліччя і плеча, променезап'ясткових суглобів і кистей рук, гомілковостопного суглоба і стопи.

Хвороба стала широковідомою по всьому світу завдяки тому, що нею хворіли більшість знаменитих музикантів.

опис хвороби

Тендовагинитом прийнято називати запалення синовіальних оболонок, що знаходяться навколо суглобів. Залежно від форм захворювання, може спостерігатися така клінічна картина.

  1. Початкова або гостра форма захворювання супроводжується виникненням почервоніння і затвердением верхнього шару синовіальної оболонки. Недуга уражає запальних процесів в сухожиллях, які відповідають за згинання та розгинання пальців, а також кисті або стопи.
  2. Для серозноекссудатівной форми характерно скупчення незначної кількості рідини (іноді гною), яке локалізовано в синовіальному піхву. На місці запалення з'являється характерна припухлість. Такий перебіг хвороби спостерігається при ураженні малогомілкової м'язи або в разі синдрому зап'ястного каналу.
  3. При хронічній формі захворювання, її називають іще стенозуючий, відбувається деформація синовіальної оболонки піхви на сполучну тканину. Спостерігається виснаження складових елементів сухожилля, з подальшим звуженням каналів.

Даний недуга може бути, як самостійним захворюванням, так і наслідком існуючих патологій суглобів. Тендовагініт також може бути викликаний інфекціями і алергіями.

 

Симптоми

Головною ознакою даного захворювання є характерні болі, які супроводжують будь-який рух за участю ураженого сухожилля. Також симптомами є припухлості сухожиль і хворобливий синдром. В окремих випадках спостерігається атрофія м'язи.

Для гострої форми характерні такі прояви:

  • Раптова поява набряку на синовіальній оболонці;
  • Приливає кров до хворого сухожилля;
  • Припухлість, яка супроводжується болем;
  • Обмежується рухливість;
  • При русі пальця відбувається хрест;
  • Підвищена температура і озноб;
  • Втрата еластичності зв'язок.

Хронічна форма захворювання пов'язана з професією людини. Для такої форми характерне ураження зап'ясть, суглобів кистей і ліктів. При активному русі виникає сильний біль, а рухливість суглоба падає, властиво клацання або чути хрускіт при русі зап'ястя.

 

причини

 

Фактори, які сприяють розвитку тендовагініту:

 

  • Мікротравми і рани;
  • Туберкульоз, сифіліс;
  • Варикозне розширення вен;
  • Артрити і ревматизм;
  • Рясні навантаження на сухожилля.

Рекомендації по харчуванню

Дієтичне харчування при тендовагініті має бути направлено на зміцнення сухожиль. Для цього дієтологи рекомендують додати в щоденний раціон яловиче м'ясо, холодець і холодець, курячі яйця та заливну рибу, печінку і кисломолочні продукти. Корисними також будуть прянощі і горіхи, різні цитрусові, солодкий перець і абрикоси. З напоїв особливу увагу варто звернути на чай з корінням імбиру і зелений чай.

 

Продукти повинні бути багатими вітамінами А, С, Е і D, а також йод, кальцій, фосфор і залізо. Всі ці ферменти, вітаміни і мікроелементи сприяють зміцненню і підвищенню еластичності сухожиль.

Ця інформація має виключно рекомендаційний характер. Перед вживанням порадьтеся з лікарем.
5% від кожного замовлення йде на допомогу зсу. Все для нашої перемоги! Слава Україні!