Facebook Pixel

Отруєння миш'яком

Отруєння миш'яком відбувається при попаданні даної речовини в організм або на шкіру людини. Миш'як називають «королем отрут» і в чистому вигляді він дуже рідко зустрічається в природі. Це напівметал тендітної структури, який має сіре забарвлення з легким зеленим відтінком і чітко виражений металевий блиск.
Миш'як, як і його отруйні властивості відомі людям дуже давно.

опис хвороби

Миш'як здатний потрапляти в організм через шлунково-кишковий тракт, дихальну систему, а також абсорбуватися через шкіру. Потрапивши в тіло, молекули миш'яку просочуються в кров і розносяться по всіх органах і тканинах. Яд здатний накопичуватися в клітинах, викликаючи тим самим порушення в роботі нервової системи, дихальних органів, шлунково-кишкового тракту, приводити до ниркової і печінкової недостатності.

Симптоми

Характерні ознаки отруєння миш'яком і його сполуками безпосередньо залежать від кількості отриманого речовини. Наприклад, в разі прийому триоксида миш'яку, смертельна доза становить від 50 до 340 мг. Все залежить від індивідуальних особливостей організму людини, який прийняв отруту.

Також, симптоми отруєння безпосередньо залежать від тяжкості ураження:

• Для гострої форми характерно присутність металевого присмаку в роті, печіння і спазми в гортані. Шкіра стає синьою, склери і долоні - жовтіють. Сильні запаморочення, які супроводжуються зниженням артеріального тиску. Починається діарея, сильні болі в животі і зневоднення. У важких випадках можливі набряки легенів і спазми, повна втрата свідомості і стан паралічу, кома.
• При підгострій формі спостерігається ураження слизових оболонок, особливо очей, що викликає сильне сльозотеча і стан, близький до нежиті. Ускладнене дихання, яке супроводжується кашлем і чханням. Можлива нудота і блювота, після яких у роті з'являється виражений металевий присмак. З'являється сильний головний біль.
• Хронічна форма отруєння проявляється через сильну слабкість, швидку втомлюваність, анемію. Окремі ділянки шкіри німіють, втрачається чутливість і виражена слабкість в кінцівках. Розвивається токсичний гепатит, з'являються судинні зірочки по всьому тілу.

причини

Існує три шляхи потрапляння отрути в організм: через дихальні шляхи, шлунково-кишкового тракту або шкіру. Існує кілька факторів, які сприяють цьому.

1. Нещасні випадки на виробництві, спроби отруєння або суїциду.
2. Постійне перебування на територіях, заражених миш'яком.
3. Вдихання парів або отруєного повітря.
4. Вживання зараженої води, а також морепродуктів з неї.
5. В результаті застосування консервантів і харчових добавок, пестицидів і гербіцидів, використання коштів від комах і гризунів, при боротьбі з грибком.
6. Пряме влучення цієї речовини в організм на виробництві.
7. Недотримання техніки безпеки на підприємствах, що працюють з миш'яком.
Іншими словами, причин потрапляння отрути в організм дуже багато. Але все залежить від дози миш'яку, якій вдалося той чи інший спосіб проникнути в людське тіло.

Рекомендації по харчуванню

При інтоксикації організму миш'яком і його сполуками рекомендується дотримуватися призначений доктором питний режим і обов'язково дотримуватися дієти. Не можна вживати сиру і мінеральну воду, виноградні, яблучні вина і соки. Під забороною також знаходяться морепродукти (особливо риб'ячий жир і молюски), рис, зернові культури. Всі перераховані продукти і напої є природними джерелами цього напівметалу, тому необхідно їх максимально обмежити або прибрати з раціону повністю.

 

Данная информация носит исключительно рекомендательный характер. Перед употреблением посоветуйтесь с врачом.