Facebook Pixel

Поліноз або сінна лихоманка

Поліноз або сінна лихоманка - алергічна реакція на пилок рослин. Захворювання має сезонний характер і загострюється в період цвітіння дерев, злакових рослин і бур'янів. Назва «сінна лихоманка» трохи не відповідає недугу: сіно є слабким алергеном, а стан людини в цей період рідко можна назвати лихоманкою. Більш відповідна назва для цього захворювання - алергічний риніт або кон'юнктивіт. Для нападів полінозу характерно чхання і нежить, які супроводжуються сильним сльозотечею і першіння в горлі.

опис хвороби

Поліноз - це нетипова реакція організму, викликана попаданням в дихальні шляхи пилку квітів, дерев і рослин. Це одне з найпоширеніших алергічних захворювань. Сінна лихоманка може проявлятися у немовлят і підлітків, а також при тривалому потраплянні пилку в дихальні шляхи (наприклад, під час роботи в квітковому магазині). Переважно страждають від сінної лихоманки жінки.

Про полінозі необхідно знати кілька важливих фактів:

1. Це реакція організму на пилок рослин, яка проявляється через алергічні та запальні процеси на слизових оболонках.
2. Захворювання виключно сезонне - починається в квітні з цвітінням перших дерев і закінчується в серпні, коли відцвітуть трави і бур'яни.
3. Головні ознаки захворювання - чхання і кон'юнктивіт.

Поліноз можуть супроводжувати і інші захворювання алергічного характеру, такі як бронхіальна астма та екзема. Симптоми захворювання в сезон загострення виникають регулярно, особливо при контакті з алергенами.

Симптоми

Для сезонної лихоманки характерні такі симптоми:

• Реакція слизових оболонок - почервоніння і набряки очей, сильний свербіж, посилене сльозотеча. Носові ходи можуть запалюватися, в результаті чого з'являються слизові прозорі виділення з носа, відчуття тяжкості і закладеності, труднощі в носовому диханні.
• Реакції на верхньому шарі епідермісу - кропив'янка, плями маленьких і великих розмірів, екзема, невеликі пухирці з прозорою рідиною. Такі дерматити можуть супроводжуватися почервонінням і сильним свербінням.
• Реакція дихальної системи - напади сухого кашлю з хрипами і свистом, утруднене дихання або задишка, поява бронхоспазмов.
• Загальне ослаблення організму, дратівливість, у дітей може порушуватися сон і пропадати апетит.

причини

Головною причиною розвитку сінної лихоманки є реакція імунної системи на потрапляння в дихальні шляхи алергену. Існує ряд факторів, що привертають, які сприяють розвитку нетипової реакції організму на подразники:
• Погана спадковість - якщо хоча б один з батьків страждав від полінозу, існує великий ризик, що і дитина буде погано переносити вплив алергенів;
• Алергічні реакції на інші види подразників алергічного характеру;
• Захворювання верхніх дихальних шляхів (наприклад, поліпи носа).
Погіршити стан при полінозі може куріння, стресові ситуації, а також період вагітності.

Рекомендації по харчуванню

При полінозі з раціону слід прибрати продукти, які можуть спровокувати харчову алергію, це молоко і молочні продукти, риба і соя, горіхи і арахіс, а також пшениця. Необхідно дотримуватися гіпоалергенної дієти.
Харчування має бути засноване на зміцненні імунітету, насичене бета-каротином, антигістамінними речовинами (кварцетин), вітаміном С, магнієм і кальцієм. Пацієнту необхідно вживати побільше рідини. Страви повинні бути приготовлені на пару, подаватися у відварному вигляді або запечені в духовці.

Ця інформація має виключно рекомендаційний характер. Перед вживанням порадьтеся з лікарем.
5% від кожного замовлення йде на допомогу зсу. Все для нашої перемоги! Слава Україні!